Interkulturális kommunikáció az arab világban

Társadalom, vallás, hagyományok – előadás a márciusi szakmai napon
2022. március 24.
Tartalmas volt szakmai estünk a Pénzügyminisztériumban.
Először mentori megállapodást írtunk alá az MKT PSZK elnökével, Prohászka Bencével, melynek keretében vállaltuk, hogy pro bono segítjük a BGE PSZK IB-s hallgatókat előadás, oktatás formájában valamint részvételi lehetőséget kapnak szakmai programjainon.
Ezt követően Hossó Nikoletta elnök a vendégek köszöntését követően tájékoztatta a megjelenteket a jövőbeni projektekről és aktualitásokról, majd átadta a szót és a lehetőséget Ivánácz Gábor ügyvezetőnek, aki bemutatta a Venuson Gusto prémium termékeit, melyeket protokollajándékként is adhatunk vendégeinknek.
Az est nagysikerű szakmai előadását dr. Daher Rashed ELTE egyetemi adjunktus, MTA tag, nyelvtanár és tolmács tartotta arab interkulturális témában. Olyannyira lebilincselő volt mind az előadó és a téma, hogy a megjelentek egyhangú szavazatával úgy döntöttünk, hogy április 21-én folytatjuk Professzor úrral az előadást a delegációs programok és tolmácsolás kérdésköreivel.
A jó hangulatú program képei (készítette Cseh Péter) magukért beszélnek.